Sabir tasi'da catlar

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Sabir tasi'da catlar

Mesaj  Admin Bir Çarş. Mart 10, 2010 10:56 pm

(( Sabir tasi'da catlar ))

--------------------------------------------------------------------------------

Sabir Tasi’ da catlar.
Bircanin en guzel gunu okul hayatina son verip ticaret lisesinden mezun olup diplomasini Eline aldigi gundu.sevinci sonsuzdu,artik onunda bir diplomasi vardi,bu diploma sayesinde hur olacakti,en azindan bir ise girip calisacak hem kendisine hemde ailesine faydali olacakti,.Universiteye gitmeyi dusunuyordu,ama bir kac sene daha yuksek tahsil yapmak gozunde cok buyuyordu,Mezuniyetini ailesi ve arkadaslari ile kutladilar,,,Bir kac haftadir evde oturuyordu.hareketli kizdi, evde oturunca da cani sikiliyordu,,her gun gazetelerin insan kaynaklari kisimlarina bakip kendine gore bir is aramaya basladi.,Bir Amerikan sirketi eleman ariyordu,biraz tecrube istiyorlardi, okulu yeni bitirmisti hic is tecrubesi yoktu, buna ragmen kaybedecegim bir seyim olmiyacak diye is yerine telefon etti,,sansliydi iki gun sonra mulakaata cagirdilar,
Tecrubesi olmamasina ragmen ise alindi, sevinci sonsuzdu,mudur bir muddet icin onu tecrubeli bir elemanin yania Verdi. Kisa zamanda isleri ogrenince kendi masasi olacakti,haftalar ilerledikce de isi ogrendi is yerinde tecruba sahibi olmaya basladi,kendi masasina tasindi.. Yabanci bir sirket oldugu icinde verdikleri maasda dolguncaydi…Bircan sadece 18 yasindaydi ve cok guzeldi. Okyanuslar mavisi gozleri vardi. Bir bakan bir daha donup bakardi.
Gunde bir kac sefer muhasebe kismina ugruyodu,bazen onlara bilgi veriyor bazende akil danisiyordu, cunku yaptigi is hep hesap uzerine ve hata Kabul etmiyen cinsindendi…Muhasebe’de orta yaslarda bir adam vardi,Gozlerini hic bir zaman Bircanin uzerinden ayiramiyan bir adam 33 yasindaki Tayfun bey.,cogu zaman is konusurlar cogu zamanda sakalasirlardi.Tayfun universite mezunuyum diyordu ama sef degildi. Muhasebede asistan olarak calisiyordu.guzel ve ruha hitap edici konusuyordu,Bircanin ruhunun derinliklerine hitap etmesini cok guzel beceriyordu,..Bircan’da yasinin safligi ve toylugu vardi,bu gune kadar hic erkek arkadasi olmamisti, zaten mutehasip bir aileden gelmisti,yavas yavas samimi oldular,sonrada beraber cikmaya basladilar,Bircan Tayfun beye asikmi oluyordu bunu kendide bilmiyordu.Sevmeye basladi Tayfunu. Cok kibar ve durust bir gorunusu vardi.

Bir kac ay sonra evlenmeye karar verdiler,Bircanin annesi ve babasi,bak yavrum yalnislik yapiyorsun gerci Tayfun iyi bir insan olabilir ama aranizda cok yas farki var,sonra pisman olabilirsin,evlenmek icin yasin daha cok genc acele etmene luzum yok biraz daha Tayfunu yakindan tani ,sonra son pismanlik para etmez dediler,…..Kararliydi Bircan.SartlaR ne olursa olsun ben Tayfunla evlenmeye karar verdim o beni seviyor bende onu seviyorum dedi…. Yapilan guzel bir dugunle dunya evine girip kari koca oldular,,,Tayfun cok iyi bir insan olmasina ragmen cok iciyordu..Yeni evlilerken cok az icerken sonradan gunler gectikce dozu da arttirdi,haddinden fazla icmeye basladi..Evliliklerinden birbucuk sene sonra bir kizlari oldu,Bircan bir muddet icin bebegine bakmak icin isinden ayrildi seviyorlardi, istedigin zaman geri gel dediler,.Tayfunda izah edemedigi sacma sebeblerden dolayi isinden ayrildi ve baska bir ise girdi, biraz gayret edip dairelerini aldilar,..Tayfun devamli iciyor ve dogru durust bir isde tutunamiyordu.icki ve sigara aileye huzursuzluk getirmeye basladi,kucuk kucuk aile kavgalari munakasalari tatsizliklarda yavas yavas gunluk hayatlarina girmeye basladi…Bircan kendi kaderini kendi secmisti, kocasi ile arasinda ne gecerse gecsin hic bir suretle kendi ailesine sir sizdirmiyordu,devamli kuvvetli gozukuyordu,kendini kuvvetli gostermeye calisirkende gittikce sinirleri yipraniyordu.

BirCan bir cocuk daha istiyordu gencti her sey genclikde olur diyordu, bir daha anne olmak istiyordu, hele bir erkek bebekleri olursa dunyalar onun olurdu..Esi Tayfun, benim devamli bir isim yok girdigim islerden kisa zamanda mecburen ayriliyorum,problemimi sende biliyorsun,issiz kalabilirim, sende hamile olup calismazsan ne borc odeyebiliriz nede kendimize bakabiliriz deyip bir cok bahanelerle cocuk istemedigini anlatiyordu,..Aileye huzursuzluk ustune huzursuzluk gelmeye basladi,.Tayfun genc karisini kiskanmaya basladi, bu dahada tatsizlik getirdi… Tayfun genc yasinda emekli oldu, ondan Sonrada icki icerek kendi hayatini yasamaya basladi,bir kosede bir kuruslari bile birikmiyordu.,birazcik paralari oldugu zaman tayfun hemen eritip bitiriyordu, gezmeyi ve sofra kurup arkadas davet etmeyi cok seviyordu.
Bircan kocasinin bosvericiligi karsisinda evin erkegi oldu, Tayfunda alkolik bir koca oldu, her seye ragmen ben universite mezunuyum senden daha akilliyim deyip Firsat buldukca karisinida manen eziyordu,Cogu zamanlardada tamam karicigim cok yakinda bu lanet olasi ickiyi birakacagim diyordu ama ne yazikki hic adim atmiyordu,alkol tedavisi gormeninde luzumsuz olduguna inaniyordu.. Kavgalar gun gectikce dozunu arttirmaya basladi,Her seferinde Bircan kocasina bir sans daha veriyordu ama Tayfun bir kac hafta iyi koca olduktan sonra yine siselere sariliyordu.sabah ic, aksam ic alkola devam.. Bircanin derdini kimselere acamamasida sinirlerini iyicene yipratmisti,, Tayfun emekliydi ama aldigi maas onun icki sofralarina ancak yetiyordu,Biricik cocuklarinin okul masraflarina bile katkida bulunmuyordu.
..Bircan Tayfunu sevmisti, ailesinin tavsiyelerini dinlemeyip evlenmisti,simdi koru koruna asik olmanin cezasini cekiyordu, evlendikleri gunden bu gune tam 18 yil gecmisti, 18 yilda saclari beyazlamis sinirleri cok bozulmustu, tedaviye ihtiyaci vardi,.Sevip gonul verdigi adam gamsiz cikmisti aralarinda sevgi, hurmet, karsilikli anlayis bitmisdi, kocasina cok sanslar vermesine ragmen adam ickisinin birakamamis, ictigi bir kac kadeh ickiyi her zaman ailesinden daha ustun gormustu,
Bircan bir sabah bir kac parca esyasini ve kizini alip babasinin evine dondu,bundan sonra doktor mahkeme ve avukatlar devreye girecekti,
Dairenin kapisinda merakla kendine bakan babasina, baba ben sabir tasi degilim catlamak uzereyim deyip,kapinin esiginde dusup bayildi.

Sir, ako tarafindan yazilmistir.
Okuyanlara binlerce tesekkurler
Fiction. Subat 2006 sydney.
Admin
Admin

Kullanıcı profilini gör http://eniyisesli.eniyiforum.org

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön